Restricții de circulație în centrul capitalei până duminică la amiază


Astfel, de la miezul nopții, va fi suspendat traficul rutier pe strada Vlaicu Pârcălab, tronsonul cuprins între bulevardul Ștefan cel Mare și Sfânt și strada 31 August 1989. De asemenea va fi închisă circulația pe strada Veronica Micle, tronsonul cuprins între străzile Pușkin și Eminescu.
Primăria capitalei precizează că transportul va redirecționat pe străzile adiacente. Conducătorii auto sunt îndemnați să se conformeze cerințelor agenților de circulație, să manifeste răbdare și disciplină în trafic.
Festivalul Tineretului este un eveniment organizat în cadrul Săptămânii Tineretului 2025, organizată de Consiliul Național al Tineretului din Moldova, cu ocazia Zilei Internaționale a Tineretului sărbătorită pe 12 august. Acesta va desfășura la intersecția străzilor Vlaicu Pârcălab și Veronica Micle. Accesul la eveniment este gratuit.
.png)
.png)